24 lis

Przedszkolaki z Łachowa obchodziły Dzień Pluszowego Misia

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Łachowie obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie oraz wzięły udział w „Olimpiadzie dzieci- misiów”. Wraz ze swoimi misiami zatańczyły również do znanych piosenek o misiach oraz wykonały „misiową” pracę plastyczną.
Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę pt. „Miś Uszatek”, a obchody Dnia Pluszowego Misia zakończyło rozdanie upominków.

24 lis

„… dzieci lubią misie”, czyli Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 mieli święto. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie prezentowali swoje ulubione misie, uczestniczyli w grach i zabawach. Poznały bohaterów bajek- Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola, misia Yogi.
Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Światowy, chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat; cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.