Zabawa andrzejkowa w 1c

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Dnia 30 listopada b.r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa, w której udział wzięli uczniowie klasy 1 c.

Uczniowie wraz ze swoimi paniami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Andrzejki w filii w Łachowie

An drzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Uczniowie i przedszkolaki  ze szkoły w Łachowie, również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Wybraliśmy się więc do świata magii i czarów,  by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Dowiedzieliśmy się co nas czeka
w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą dzieci jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach muzyki i słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

30 lis

Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole…

„Andrzejkowy nadszedł czas,
baw się z nami! Bądź wśród nas!
Dzisiaj wróżyć z wosku będziemy
chętnie się czegoś o dobrej przyszłości dowiemy”

30 listopada w naszej szkole odbyły się szkolne andrzejki, przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek.
SU przygotował dla swoich młodszych kolegów wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze czy może jakaś inna niespodzianka. Wybór wróżb był bogaty i każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego.