17 maj

Święto BRD w naszej szkole!

W dniach 21-22 maja 2024r. we Włoszczowie odbędzie się Finał Wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkól podstawowych, którego organizatorem jest nasza szkoła.
W dniach 21-22 maja 2024r. przyjadą do naszego miasta najlepsze zespoły szkół podstawowych z wszystkich powiatów świętokrzyskiego (ok. 100 osób).
Czym jest BRD?
BRD to Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Jest to konkurs, który niesie na sztandarach idee właściwych wzorców poruszania się po naszych drogach. OT BRD to konkurs wieloetapowy od etapu szkolnego, przez gminny powiatowy, wojewódzki, aż po Mistrzostwa Polski.
Turniej BRD składa się z pięciu dyscyplin:
 testu z zakresu przepisów ruchu drogowego,
 testu skrzyżowania,
 rowerowy tor przeszkód,
 udzielanie pierwszej pomocy,
 Miasteczka Ruchu Drogowego.
Oprócz zmagań turniejowych uczestnicy imprezy będą mieli również okazję poznać najpiękniejsze zakątki Gminy Włoszczowa.
Warto dodać, iż nasza szkoła już po raz czwarty organizuje imprezę BRD-owską o tak dużym zasięgu. W 2014r. była organizatorem etapu wojewódzkiego Turnieju, zaś w roku 2015 i 2018 organizowała finał centralny.

17 maj

Sukces Natalki w tenisie stołowym

Dnia 12 maja 2024 r.uczennica klasy 2c Natalia Jarmuda uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym w dwóch kategoriach. Mistrzostwa odbyły się w Bilczy. W kategorii „Skrzatki”” wywalczyła I miejsce, w kategorii „Żaczki – Bebel” zajęła III miejsce.

Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.