Mamy to!

Uczniowie naszej szkoły Kacper Żelichowski, Nikola Kowalczyk, Aleksandra Dziuba i Jan Szczeciński zostali Mistrzami Województwa Świętokrzyskiego w XLV Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nasi zawodnicy stanęli też na podium w klasyfikacji indywidualnej. Kacper Żelichowski zajął II miejsce, zaś Jan Szczeciński – III miejsce.

Gratulujemy uczniom oraz p. Marcinowi Sztuce, pod kierunkiem którego przygotowywali się do Turnieju.
Życzymy powodzenia na etapie krajowym!

21 maj

Sukces uczniów w konkursie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”!

Dnia 21 maja 2024r. podczas uroczystej gali podsumowującej Finał XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864” uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody.
Tytuł laureata uzyskała Dominika Domagała z klasy 8a, zaś finalisty Karol Pytel z klasy 6b.

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom: p. Jackowi Kościńskiemu p. Zbigniewowi Cholerzyńskiemu.

Trwa Turniej BRD

Dziś rozpoczął się finał wojewódzki 45. Ogólnopolskiego Turnieju BRD, którego organizatorem jest nasza szkoła.
21 maja 2024r. w pięciu dyscyplinach zmierzyli się mistrzowie powiatów w kategorii klas 4-5, zaś jutro to dzień zmagań dla klas 6-8.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwają funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Dla zawodników przygotowano także wycieczkę do Centrum Edukacji i Kultury im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Czarncy.