23 maj

Wycieczka integracyjna uczniów klas czwartych

W środę 22 maja pięćdziesięcioro pięcioro uczniów klas: 4a, 4b, 4c wraz z wychowawczyniami: Ewą Orlikowską, Justyną Pyką, Ewą Hyską oraz nauczycielkami: Lucyną Rydzek, Moniką Świercz i Eweliną Martoś – Wyrwał wyjechało na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Pierwszym punktem na mapie zwiedzania była wizyta w Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Na przykładach oryginalnych i unikatowych eksponatów przewodnik zapoznał uczniów z rodzajami skamieniałości oraz poprzez udział w lekcji pokazowej z mechanizmami ich powstawania.
Kolejnym punktem wycieczki było wejście na Łysicę, najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich o wysokości 614 m n.p.m., który znajduje się na obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Po przyjemniej wędrówce w otoczeni zieleni i śpiewu ptaków uczestnicy wycieczki udali się na szybki obiad do Galerii Echo.
Ostanim punktem wyprawy była wizyta na punktach widokowych w Rezerwacie Kadzielnia, jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc w stolicy naszego województwa.
Zintegrowani uczniowie klas czwartych po udanej wycieczce wracali w dobrych humorach do domów.