E-legitymacja szkolna

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków z 7 czerwca 2023 r. dowolność w kwestii formy wydawania legitymacji szkolnej, placówki mają tylko do 12 lipca 2024 r. Po tej dacie każda nowo wydana legitymacja ma mieć format karty plastikowej – nazywanej e-legitymacją.
Wszystkie wydane do tej pory papierowe legitymacje mogą być używane przez ucznia aż do momentu ukończenia przez niego szkoły i do tego czasu zachowują ważność (przy aktualnej pieczęci). Dlatego nowe wersje tego dokumentu obowiązują m.in. pierwszoklasistów, czy też w przypadku wydawania duplikatów.
Obowiązek zastąpienia papierowej legitymacji szkolnej wersją plastikową oznacza dla szkoły szereg nowych wyzwań w obszarze administracyjnym, dlatego uczniowie, którzy legitymacji nie posiadają powinni niezwłocznie zgłosić się z aktualnym zdjęciem do sekretariatu szkoły.

28 maj

Przedszkolaki i uczniowie z Łachowa na wycieczce w sali zabaw

27 maja dzieci z przedszkola i szkoły w Łachowie wraz z mamami lub opiekunami bawiły się w sali zabaw Lemon w Blachowni. Wyjazd ten połączył dwa święta: miniony Dzień Mamy i zbliżający się Dzień Dziecka. Aby zaakcentować niedzielne święto, dzieci dołączyły do własnoręcznie zrobionych i wręczonych mamom drobnym upominków, muzyczne życzenia w postaci piosenek.

Dobry występ piłkarzy

Najmłodsi piłkarze z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej w Koniecznie rywalizując o Puchar Burmistrza Gminy Włoszczowa i Proboszcza Parafii w Koniecznie. Pokonując SP Kurzelów 6:0, SP Czarnca 6:0, gospodarza turnieju SP Konieczno 4:0, i ulegając nieznacznie ekipie z SP nr 2 Włoszczowa 2:1zajęli II miejsce.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Aleksandra Orlikowskiego, zaś nagrodą indywidualną uhonorowano również Patryka Turczyna.

KADRA: Remigiusz Rayski, Piotr Kosiński, Aleksander Orlikowski, Aleksander Dworak, Konrad Teklak, Alan Piwoński, Filip Zbierański, Karol Słupiński, Patryk Turczyn, Aleksander Stryjski i Dawid Pękala.

Opiekunem zespołu był Dariusz Dąbrowski.

Gratulujemy!

Zobacz wpis