24 maj

„Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”

23 maja 2024r. w Domu Kultury we Włoszczowie uczniowie naszej szkoły z klas 1-3: Maja Chruściel, Marcel Kochanowski (klasa 1a), Alina Salycheva (klasa 1b), Kacper Sobczyk (klasa 1c), Alicja Gawron (klasa 2a), Nela Fryc (klasa 2b), Nikola Bartyzel (klasa 2c), Aleksander Prokop (klasa 3a), Marcelina Bulska (klasa 3b) i Fabian Fidera (klasa 3c) wzięli udział w Powiatowym Konkursie Logopedycznym pod hasłem „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”.
Celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej uczniów w dziedzinie poezji, dążenie do sprawności językowej, rozwijanie umiejętności werbalnych oraz dbanie o prawidłową wymowę i czystość językową. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu.
Za włożoną pracę wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania i nagrody. Na szczególna uwagę zasługuje piękna interpretacja wiersza „Czarna krowa” w wykonaniu uczennicy z Ukrainy Aliny Salychevy.
Gratulujemy dzieciom sprawności językowej i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na kolejne zmagania w przyszłym roku szkolnym.

Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Beata Jach.