23 lut

Kreatywni siódmoklasiści

Uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii wykonywali lapbooki w celu nowoczesnego oraz twórczego zaprezentowania wiedzy na temat układu oddechowego i wydalniczego.

Lapbook to własnoręcznie wykonana „książka”, która zawiera wykresy, zagadki, zdjęcia, elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy. Często stanowi niezastąpioną pomoc dydaktyczną przy nauce nowych terminów. Można ją stale rozbudowywać, wzbogacać o puzzle, gry, zagadki, krzyżówki. Lapbook wzbudza ciekawość i motywuje ucznia do odkrywania oraz gromadzenia ciekawostek. Bardzo pomaga w usystematyzowaniu wiedzy, doskonale sprawdza się przy powtórzeniach, gdyż przypomina edukacyjne portfolio.

Opiekę nad wykonaniem lapbooków sprawowała pani Ewa Limbach.

Poniżej przedstawiamy prace uczniów klasy VII d, którzy jako pierwsi wykonali własne „książki”. Gratulujemy pomysłów i kreatywności. Czekamy na prace pozostałych klas siódmych.