22 kwi

Dzień Ziemi w filii w Łachowie

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Pomimo, że to wyjątkowe święto obchodzimy już pięćdziesiąty drugi raz, to z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu, a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego
w przedszkolu i w szkole w Łachowie ten dzień rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji multimedialnej. Następnie odbyła się pogadanka z dziećmi o znaczeniu ekologii w życiu każdego człowieka. Przedszkolacy wykonali tematyczne prace plastyczne, a uczniowie wspólny plakat o Ziemi. Kolejnym punktem tego dnia było porządkowanie najbliższego otoczenia.
Mamy nadzieję, że w najmłodszym pokoleniu utrwali się nawyk dbania o czystość planety, a podjęte działania przyniosą zamierzony efekt.