15 wrz

Narodowe Czytanie w szkolnej bibliotece

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytaliśmy utwory naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza, które pochodzą z jego młodzieńczej twórczości.
„Ballady i romanse” to zbiór, który został wydany w 1822 roku w Wilnie. Cykl ten wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia.
Dyrekcja szkoły – Iwona Gieroń i Jacek Stolarski oraz wspaniali goście: Sekretarz Gminy Włoszczowa – Henryka Skiba, Prezes Fundacji „Jesteśmy Blisko” – Marta Szewczyk-Wypychewicz i Dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej – Justyna Kowalska odczytali wspólnie balladę „Powrót taty”, O oprawę spotkania zadbali uczniowie klasy 3c.
Narodowe Czytanie przygotowały nauczycielki biblioteki: Ewelina Martoś-Wyrwał, Jolanta Piwońska i Jolanta Reperowicz.