10 lis

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka dzień szczególny. W tym dniu wszyscy świętują rocznicę odzyskania niepodległości, która jest momentem do wspominania tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, walczyli i cierpieli za nią. Skłania następne pokolenia do refleksji nad tym, jak łatwo stracić wolność, a jak trudno jest ją odzyskać.
Aby uczcić tą ważną dla Polaków datę Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek przygotował przepiękna gazetkę szkolną o tematyce niepodległościowej, która przyciągnęła wzrok niejednego ucznia, nauczyciela czy pracownika szkoły. Przedstawiciele SU zapalili również znicze pod tablicą patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego oraz pod Pomnikiem Niepodległości.
Jak corocznie, uczniowie klas ósmych pod kierunkiem nauczyciel historii p. Zbigniewa Cholerzyńskiego przygotowali wystawę „104 lata Niepodległości”.