11 maj

Z wizytą w bibliotece

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w dniach 9 – 10 maja uczniowie klasy 1a i 1c z wychowawcą Iloną Skibą odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie. Dla zdecydowanej większości dzieci była to pierwsza wizyta w „dużej” bibliotece. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można założyć konto czytelnicze i jak wygląda karta biblioteczna, oraz poznały zasady wypożyczania książek. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się w bibliotece, szczególnie zainteresowały ich książki o zwierzętach. Wykazały się też wspaniałą znajomością bajek, gdyż pięknie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich zagadki. Na koniec uczniowie złożyli biblioteczne przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika.