06 cze

Chłopcy z klasy 8d na podium konkursu gastronomicznego!

2 czerwca b.r. w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny dla Uczniów Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 8d: Wiktor Wasik, Antoni Świetlicki, Oskar Krawczyk i Franciszek Suchacki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować koktajl z wykorzystaniem produktów mleczarskich.
Nasi uczniowie wykazali się talentem kulinarnym i stanęli na podium, bowiem Wiktor Wasik i Oskar Krawczyk zajęli I miejsce w konkursie, natomiast Antoni Świelicki i Franciszek SuchackiII miejsce.
Do konkursu chłopcy zostali przygotowani przez nauczycielki: Ewelinę Martoś – Wyrwał, Justynę Pykę oraz Annę Drążyk i Ewę Hyską.
Przed konkursem chłopcy pod opieką pań: Eweliny Martoś- Wyrwał i Justyny Pyki ćwiczyli w świetlicy wykonanie koktajlów mlecznych: malinowo-migdałowego, który zdobył I miejsce oraz uplasowanego na II miejscu – chłodnika z ogórków i rzodkiewki.

Chłopakom gratulujemy zwycięstwa!