31 paź

Spotkanie z biblioteką

Dziś bibliotekę szkolną odwiedziła klasa 1b. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki oraz z zasadami wypożyczania i oddawania książek.
Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, dzięki pięknemu przestawieniu, przygotowanemu przez uczniów klasy 3a.
Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Ewelina Martoś – Wyrwał wraz z trzecioklasistami przeczytali pierwszakom wiersze pani Teresy Ostrowskiej o warzywach i owocach oraz zwierzętach z zagrody wiejskiej.
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, które przypada 5 listopada, uczniowie wzięli udział w konkursie na odgadnięcie postaci, za które przebrali się starsi koledzy i koleżanki.
Bibliotekę odwiedziła również pani Anna Szczecińska z Biblioteki Pedagogicznej, która zaprezentowała dzieciom teatrzyk kamishibai pt. „Książka”. Dzieciaki mogły obejrzeć przyniesione przez bibliotekarkę książki.
Na pamiątkę wizyty uczniowie klasy pierwszej otrzymali kolorowe zakładki, przygotowane przez uczniów klasy 3a.
Mamy nadzieję, że najmłodsi czytelnicy będą często odwiedzali bibliotekę szkolną.
Życzymy pierwszakom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

Wydarzenie zostało uwiecznione sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.