01 mar

W naszej szkole rusza program „Sportowe Talenty”

1 marca 2024r. nasza szkoła przystąpiła do obowiązkowego programu „SPORTOWE TALENTY’. To ogólnopolski program rozpoznawania predyspozycji oraz identyfikacji talentów sportowych uczniów. Program powstał w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W ramach obowiązkowego wymiaru zajęć wychowania fizycznego, w okresie od marca do kwietnia, nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzą dla uczniów klas IV-VIII testy sprawnościowe, których wyniki zostaną zamieszczone w elektronicznym systemie, gdzie powstanie baza danych. Dzięki tym informacjom uzdolnione dzieci będą mogły szybko trafiać do specjalistów i zyskać szanse na dalszy rozwój umiejętności sportowych. Program ma wymiar prozdrowotny
Niezwłocznie po przeprowadzeniu testów rodzice uczniów zobowiązani są przekazywać szkole danych obejmujących masę ciała i wzrost ucznia.
Dzięki monitorowaniu przez nauczycieli wychowania fizycznego formy sportowej uczniów po raz pierwszy w historii powstanie kompleksowa diagnoza kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.