e-legitymacja

1. Legitymacje szkolne wydane zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami (legitymacje papierowe) zachowują ważność (po dokonaniu aktualizacji odpowiednią pieczątką przez szkołę) do czasu zakończenia przez ucznia kształcenia w danej szkole.
  2. Legitymacje szkolne wydane po 12 lipca 2024 r. mają postać kart formatu ID-1.
  3. E-Legitymacje takie będą wydawane
    a) nowym uczniom,
    b) uczniom, którym skończyły się miejsca na pieczątki w papierowych legitymacjach,
    c) jako duplikat zgubionej/zniszczonej legitymacji papierowej lub eLegitymacji – po wcześniejszym dokonaniu ustawowej opłaty w wysokości 9zł na konto szkoły i dostarczeniu wniosku (załącznik)
  4. E-legitymacje szkolne będą zamawiane do druku zbiorczo w Firmie Vulcan. Niezbędne jest przesłanie poprzez Witrynę rodzica/ucznia w dzienniku uonetplus zdjęcia, które musi spełnić poniższe wymagania:
     format pliku JPG, JPEG
     minimalne wymiary zgodne z rozporządzniem, tj. szer. 19mm i wysokość 26mm (szer.354px i wys. 496px)
     obraz o rozdzielczości min.300 dpi
     zdjęcie twarzy zajmujące ok. 80% powierzchni w kolorze
     wielkość pliku maks. 2,5 MB.
  5. Zgłoszenia wraz ze zdjęciem przyjmowane będą do 5 dna każdego miesiąca. Okres oczekiwania na legitymację ok 21 roboczych.