04 paź

„Magia czytania” z Książniczkami

27 września grupa uczniów gimnazjum „Klubu Miłośników Książki”  wraz z opiekunem p. Eweliną Martoś-Wyrwał wzięła udział w warsztatach „Magia czytania” zorganizowanych w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie przez Fundację CEdR.   Warsztaty poprowadziły Książniczki, Zofia Karaszewska i Sylwia Stano, których pasją jest zarażanie Polaków modą na czytanie.
W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat czytelnictwa, swoich początków czytelniczych oraz padły propozycje książek, które warto przeczytać. Po wymianie doświadczeń młodzież wysłuchała fragmentu „Dzienników gwiazdowych” S. Lema, a następnie wzięli udział w debacie „Czy warto czytać?”.

Nasi gimnazjaliści wykazali się ogromną wrażliwością, świadomością i dojrzałością w wypowiedziach na temat wartości czytania książek. Spotkanie to było wstępem do podróży, jaką jest „magia czytania”, bowiem miłośnicy książki PG nr 1 będą się mogli wymieniać doświadczeniami czytelniczymi w czasie spotkań Klubu Miłośników Książki w naszej szkole.
[huge_it_gallery id=”128″] Fot. ZPO 1 we Włoszczowie