16 maj

Uczniowie Jedynki finalistami ogólnopolskiego konkursu „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Komisja konkursowa dla województwa świętokrzyskiego oceniająca prace nadesłane na ogólnopolski konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi” spośród 56 osób wybrała prace pięciorga naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego.

W kategorii relacja zwyciężyły uczennice: Magdalena Nowak (klasa 3c) i Karolina Pospiech (klasa 3c).

W kategorii film zwycięzcami zostali: Zuzanna Oleksy (klasa 2a), Adam Prokop (klasa 2a) oraz Michalina Sobótka (klasa 3a).

Przypominamy…

Celem konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej , Gminę Chmielnik i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach jest przywrócenie pamięci i popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej i funkcjonowania sztetli w Polsce przed 1939 rokiem oraz Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

Finalistom i ich nauczycielce – p. Magdalenie Rak serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się pod koniec maja!