26 mar

Akcja „WIELKA MAPA POLSKI” – Ogólnopolska wymiana pocztówkowa klas 1-3

W dobie Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości. Aby temu zapobiec, uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji „Wielka Mapa Polski” zorganizowanej przez WSiP. Jej celem jest wymiana pocztówek pomiędzy klasami 1-3 z całej Polski oraz prezentacja ciekawych miejsc swojej miejscowości i okolic.

W ramach akcji otrzymaliśmy Mapę Polski. Na niej będziemy prezentować otrzymane pocztówki. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego nasza „Pocztówkowa mapa”, którą powiesiliśmy na korytarzu, stopniowo zapełni się pozdrowieniami z całej Polski. Akcja „Wielka Mapa Polski” ma walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane są specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą uczniom poznać wszystkie zakątki kraju, poza tym dzieci nauczą się, jak poprawnie adresować i pisać pocztówki.

Anna Błaszczyk