29 lis

„Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś Ciebie, pozwól nam zobaczyć co pisane nam w niebie”.

Pod takim hasłem klasa I c zorganizowała popołudnie radosnych zabaw i wróżb andrzejkowych. Sala lekcyjna zamieniła się w KOMNATĘ WRÓŻB, a ławki w STOLIKI PRZEPOWIEDNI.
Zapanowała magiczna atmosfera, gdyż według wierzeń właśnie wtedy otwierają się wrota do nieznanej przyszłości. Wszystkie dzieci były w przepięknych przebraniach. Dominowały, wróżki, czarodziejki, księżniczki, magowie i wiele innych. Uczniowie radośnie bawili w rytm dziecięcych przebojów oraz hitów ubiegłego lata. Nie zabrakło oczywiście andrzejkowych wróżb. Każdy dowiedział się kim zostanie w przyszłości. Buty wychodzące na korytarz powiedziały, że jako pierwszemu marzenia spełnią się Olkowi Orlikowskiemu, a z dziewczynek Oliwii Orlikowskiej. Dużo śmiechu wywołało przekłuwanie serduszek oraz zjadanie jabłka uwiązanego na nitce. Najbardziej emocjonującą wróżbą było rzucanie pieniążkiem do miski wypełnionej wodą oraz puszczanie na wodę łupinek orzeszków. Wszystkie przepowiednie traktowaliśmy z „przymrużeniem oka”. Wróżby przeplatane były zabawami przy muzyce. Po całej sali wiły się węże, gwizdały pociągi i tańczyły kaczuszki. Potem nadszedł czas na pyszności, które przygotowali rodzice. Zabawa była doskonała, a dzieci w wyśmienitych humorach wróciły do domu. Dziękujemy rodzicom za niezwykłą kreatywność w wyborze kostiumów oraz rekwizytów na tę okoliczność.