25 mar

„Bazyliszek ma złe oczy”

21 marca klasa 4b, pod kierunkiem polonistki p. Małgorzaty Stryjewskiej, przedstawiła inscenizacje fragmentu ,,Bazyliszka” Wandy Chotomskiej. Ten tekst był wcześniej omawiany na lekcjach i zainspirował uczniów do opracowania jego wersji scenicznej. Występ przebiegał w atmosferze oraz scenerii wielkanocnej. Do współpracy nad przygotowaniem klasowej uroczystości włączyli się wszyscy uczniowie oraz ich rodzice, którzy wspólnie z nauczycielami: p. Justyną Pyką i p. Małgorzatą Stryjewską, zadbali o słodki i owocowy poczęstunek. Polonistka została mile zaskoczona wypożyczaniem, przez jednego z rodziców, kostiumu dla Bazyliszka z kieleckiego teatru. Pracę dzieci nagrodzono brawami licznie zgromadzonych w sali nr 8 rodziców.