20 gru

„Broda Heroda”

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. Pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby…

W świąteczny nastrój klasy 1-3, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zaproszone przedszkolaki z filii Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie wprowadziło wyjątkowe przedstawienie jasełkowe „Broda Heroda” przygotowane przez uczniów klasy 2d pod kierunkiem S. Agaty Krysińskiej i p. Lidii Macherskiej.  Po raz kolejny, w sposób zupełnie odmienny niż dotychczas, mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa i odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

W jasełka włączyła się również grupa uczniów realizujących pod kierunkiem p. Jadwigi Cegieły i p. Ilony Skiby projekt „Wygraj z nudą”,  która zatańczyła układ do ludowej pieśni żydowskiej „Hawa nagila”.

Przepiękna inscenizacja napełniła wszystkich świąteczną radością i sprawiła, że wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Serdeczne podziękowania rodzicom uczniów klasy 2d za zaangażowanie w realizację przedstawienia,  a zwłaszcza p. Ewie Pasoń za przepiękną scenografię.