14 lis

„Czytanie daje siłę”!

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Hasło tegorocznej edycji to: “Czytanie daje siłę”.
Z tej okazji w bibliotece odbyło się spotkanie dla uczniów klasy 1a. Na początku uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki oraz zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych. W krótkim przestawieniu, przygotowanym przez uczniów klasy 3a, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.
Następnie bibliotekarka Ewelina Martoś-Wyrwał przeprowadziła pogadankę biblioterapeutyczną, w czasie której uczniowie dowiedzieli się, jak ogromne korzyści daje czytanie.  Porozmawiano również o bezinteresownej pomocy nawiązując do wierszyka, jaki przeczytali trzecioklasiści, pt. “Dobre uczynki”.
Miłym akcentem spotkania była kolejna wizyta pani Anny Szczecińskiej z Biblioteki Pedgogicznej, która przedstawiła teatrzyk kamishibai “Dwa ptaszki” i “W lustrzanej sali”.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali piękne zakładki do książek i obiecali, że będą często odwiedzić bibliotekę i wypożyczać książki.