03 mar

Harcerki na konferencji „Siła kobiet służb mundurowych”

Dnia 2 marca 2023r. we włoszczowskim Domu Kultury odbyła się konferencja z okazji Dnia Kobiet zorganizowana przez Powiatową Komendę Policji we Włoszczowie pod hasłem „SIŁA KOBIET SŁUŻB MUNDUROWYCH”. Harcerki z naszej szkolnej drużyny „Kaktus” miały honor reprezentować najmłodsze pokolenie kobiet w mundurach na tej uroczystości. Wśród zaproszonych gości znalazły się panie służące w Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Nadleśnictwie, Wojskach Obrony Terytorialnej, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, oraz Policji, a także uczennice i uczniowie z klas wojskowych i militarnych z naszego powiatu. Mieliśmy okazję poznać historię pierwszych kobiet służących w Policji, obejrzeć wspaniałe występy zespołów mażoretek z Krasocina i zabawne skecze przygotowane przez uczniów włoszczowskich szkół ponadpodstawowych.
Życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet złożyli paniom służącym w służbach mundurowych Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie – insp. Mariusz Przyborowski, poseł RP – Bartłomiej Dorywalski oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa – Grzegorz Dziubek. Policjanci z włoszczowskiej Komedy wręczyli tulipany wszystkim paniom obecnym na uroczystości.
W kuluarach, tuż po części oficjalnej, goście toczyli przyjacielskie rozmowy, dalsze życzenia z okazji święta kobiet przekazywali zaproszeni na uroczystość panowie, robiono sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia, udzielano wywiadów… A wszystko to przy wspaniałych słodkościach.
Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i życzenia dla naszych harcerek, wśród których jest, być może, kilka przyszłych policjantek.

Opiekun 10 Drużyny Harcerskiej „Kaktus”
Agnieszka Brzdąk