10 lis

IV Dyktando Niepodległościowe o Pióro Dyrektora Szkoły

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły poprzez sprawdzenie swojej wiedzy ortograficznej w praktyce włączyli się w obchody Święta Niepodległości. W dniach 6 – 8 listopada pisali trudne pod względem ortograficznym teksty dotyczące historii Polski i postaci związanych z walką o wolność naszego kraju. W taki nietypowy sposób udowodnili, że bycie współczesnym patriotą to między innymi szacunek do mowy ojczystej. Dyktando odbyło się w trzech kategoriach.
A oto mistrzowie ortografii:
• klasy III – IV – Alicja Stefańczyk, uczennica klasy IV c
• klasy V – VI – Alicja Nowak, uczennica klasy VI a
• klasy VII – VIII – Lena Uramowska, uczennica klasy VII b
Nagrodami dla wyróżnionych uczniów są wieczne pióra. Na każdym z nich zapisano słowa Henryka Sienkiewicza: Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość.
Wszystkim uczestnikom tego trudnego konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów. Dyktando przeprowadziły Anna Drążyk i Małgorzata Skoczek.