20 sty

„Jedynka” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy…

Jak co roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły aktywnie włączyli się organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszczowie. Na ulicach miasta od rana kwestowało 25 wolontariuszy (pod opieką nauczycieli i rodziców), którzy zebrali łącznie 11909 złotych. Najskuteczniejsza okazała się Hanna Maciejczyk, która zgromadziła w swojej puszce 1325 złotych. Tuż za nią na podium znalazł się Kajetan Sztuka z kwotą 1160 złotych.

Ważną rolę tradycyjnie już odegrali harcerze z 10.Drużyny Harcerskiej „Kaktus”, działającej przy naszej szkole.  Pod kierunkiem drużynowej  p. Agnieszki Brzdąk zajęli się oni przeprowadzeniem loterii fantowej, która przyniosła dochód w wysokości 2867 złotych. Druhny i druhowie zadbali także o poczęstunek dla wolontariuszy i artystów.

Uczniów naszej szkoły nie mogło zabraknąć również na scenie -zasilili oni szeregi młodych artystów – wokalistów i tancerzy, reprezentujących Dom Kultury we Włoszczowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

W skład włoszczowskiego sztabu WOŚP weszły kolejny już raz panie Agnieszka Szczepara – Dynus oraz Katarzyna Kuzincow.

Nasi wolontariusze: Dominika Rak – 6e, Kajetan Sztuka – 6e, Piotr Kaczor – 6b, Hanna Maciejczyk – 6b, Kamil Oleksy – 7a, Wiktoria Rayska – 7c, Lena Rak – 8a, Kinga Błeszyńska – 8a, Joanna Kwiatkowska – 8a, Magdalena Ślęzak – 8a, Zuzanna Żelichowska – 8a, Magdalena Batko – 8a, Roksana Cholerzyńska – 8a, Oliwia Skiba – 8b, Liliana Musiał  -8b, Natalia Kaczkowska – 8b, Emilia Barczyńska – 8b, Julia Barczyńska – 8b, Wiktoria Wróbel – 8b, Gabriela Orlikowska – 8c, Aleksandra Jędrych – 8c, Marek Ciesielski – 8c, Maciej Trojszczak – 8c, Aleksandra Długoborska – 8c, Dawid Grabiec – 8c.

Opiekunowie(nauczyciele): Justyna Kaczor, Ewa Orlikowska, Emilia Maciejczyk, Sylwia Ciesielska, Ewelina Orlińska – Rayska, Ewa Limbach, Magdalena Rak, Paulina Kościołek.