19 wrz

„Jedynka” też pomaga Kubusiowi!

Nasza szkoła włączyła się w akcję Wloszczowa dla Kubusia i przy Współpracy z Fundacją Jesteśmy Blisko zorganizowaliśmy spotkanie z dkmsowymi ambasadorami – dwoma Piotrami. Panowie spotkali się z rodzicami uczniów i opowiedzieli swoje historie – dawcy i biorcy szpiku kostnego. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania obalając mity i przedstawiając fakty związane z dawstwem szpiku. Relacje nie tylko mocno wzruszyły, ale na pewno zachęciły rodziców  do zarejestrowania w bazie DKMS. Nasi szkolni wolontariusze pracują również przygotowując banery promujące akcję, z którymi wyjdą na ulice Włoszczowy razem z Fundacją Jesteśmy Blisko 29 września 2018 r.

Szkolnymi koordynatorkami akcji są panie: Agnieszka Brzdąk, Ewelina Martoś-Wyrwał, Ewelina Orlińska -Rayska.