22 maj

Pierwszaki na wycieczce w Górach Świętokrzyskich

Dnia 21 maja 2024r. uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką wychowawców: p. Anny Błaszczyk i Jolanty Reperowicz oraz p. Gabrieli Mróz i rodziców udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Pierwszym punktem zwiedzania podczas wycieczki klasy 1b było zobaczenie Króla Puszczy Świętokrzyskiej – Dębu o imieniu Bartek, który rośnie kilkanaście kilometrów na północ od Kielc. To najstarsze w Polsce drzewo według licznych legend ma ponad 1000 lat.
Następnie uczniowie udali się na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjna, gdzie mogli skorzystać ze stołu edukacyjnego, obejrzeć tablice przedstawiające występujące na obszarze cenne gatunki roślin i zwierząt. Świetną zabawę dały również tablice edukacyjne z modułem dźwiękowym.
Kolejnym punktem wycieczki była wyprawa do Oceaniki w Chrustach. To ponad 300 000 litrów wody pełnej niespodzianek. Było to niesamowite przeżycie. Dzieci mogły poznać wiele gatunków ryb żyjących na najdalszych kontynentach naszego globu.
Ciekawą atrakcją było również zobaczenie zbiorów entomologicznych, oprócz wypreparowanych owadów, nie brakowało również żywych zwierząt umieszczonych w specjalnie do tego przygotowanych terrariach, które można było dotkną oraz wziąć na rękę.
Kolejną atrakcją była zabawa w strefie dmuchawców.
Na koniec wycieczki uczniowie udali się do McDonald’s. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wrócili do domów.