19 lis

Konkurs Wiedzy Informatycznej „Bóbr”2018

W dniach 14-15 listopada 2018 r. punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczął się coroczny konkurs wiedzy informatycznej „Bóbr”  W tym samym czasie uczestnicy konkursów ze wszystkich krajów północnej półkuli przystąpili do wykonywania zadań.

W  naszej szkole  ilość tegorocznych chętnych do sprawdzenia się w zasobach  wiedzy informatycznej przekroczyła możliwości pracowni komputerowej.  Dlatego należało uruchomić dodatkowe stanowiska w bibliotece szkolnej. Tu ukłon i podziękowanie dla pracowników biblioteki za użyczenie stanowisk. Ilość chętnych byłaby jeszcze większa, jednak niektórzy uczniowie na własne życzenie „zapomnieli” swoich loginów, haseł przy zakładaniu kont i z tych to powodów musieli z rezygnować z tegorocznego  startu. A szkoda bo zadania okazały się (jak to bywa Bobrze) ciekawe  i zmuszały do logicznego myślenia.

Konkurs odbył się bez przeszkód, jednak było sporo przygotowań zarówno od strony technicznej, organizacyjnej jak i przygotowawczej. Główny konkurs był poprzedzony testem próbnym co wymagało dodatkowych działań w bardzo krótkim czasie. W dwóch kategoriach „Junior”, „Beniamin” ogółem wzięło udział 30 uczniów. Wszystkim startującym w konkursie dziękujemy za udział i  trzymamy kciuki za ich wyniki. Ogłoszenie nastąpi w miesiącu marcu 2019 roku.