18 paź

Kreatywność klasy 4b

Uczniowie klasy 4b, podczas omawiania lektury pt. „Akademia Pana Kleksa”, zaakceptowali pomysł nauczyciela- wykonanie makietek Akademii Ambrożego Kleksa. Czwartoklasiści zaangażowali się w pracę nad wykonywanym zadaniem. Chętnie przynieśli do szkoły potrzebne materiały: farby, kleje, tekturowe pudła, kolorowy papier, ozdoby z naturalnego środowiska… i na dwóch godzinach języka polskiego: samodzielnie, podczas pracy grupowej, z dużym zaangażowaniem działali, by najlepiej wykonać swoje obowiązki. Na uwagę zasługiwała współpraca wychowanków, którzy pożyczali sobie materiały do projektu akademii. Wszystkie grupy zakończyły rywalizację w wyznaczonym czasie.

Uczniowie nabyli umiejętności, które z pewnością wykorzystają teraz i w przyszłości.