19 kwi

„Łączy nas pamięć”

Drodzy Uczniowie,

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.

Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Również i w tym roku, ze względu na epidemię, nasi uczniowie nie będą rozdawać mieszkańcom papierowych żonkilisymbolu zbiorowej pamięci o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach.

Zachęcam Was jednak , abyście w dniu dzisiejszym samodzielnie wykonali papierowe żonkile i  przypięli je sobie oraz swoim rodzicom, rodzeństwu.

Utrwalcie to na zdjęciu i prześlijcie mi. Zdjęcia zostaną specjalnie nagrodzone!

Pamiętajmy, że PAMIĘĆ O PRZESZŁOŚCI jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.

Iwona Gieroń