10 maj

„Mundurowi dzieciom”

10 maja 2019r. nasza szkoła już po raz siódmy zorganizowała Piknik Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom”. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Burmistrz Gminy Grzegorz Dziubek.
Na piknik przybyli: funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie i Jędrzejowa, strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie, żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach, funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei we Włoszczowie, pracownicy Nadleśnictwa Włoszczowa oraz pracownicy KRUS –u we Włoszczowie. Gościem specjalnym był pan Tomasz Królak – emerytowany policjant ze świętokrzyskiej drogówki, Kawaler  Orderu Uśmiechu.

Podczas pikniku odbyły się pokazy samochodów ratowniczych, pokaz tresury psów policyjnych, pogadanki, konkursy i quizy.

Jak zgodnie podkreślano, o bezpieczeństwie  trzeba mówić, i dlatego tego typu impreza na stałe gości w kalendarzu wydarzeń naszej placówki.

Koordynatorkami VII Pikniku Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom” były p. Agnieszka Szczepara – Dynus oraz p. Edyta Oleksy.