24 lut

O Włoszczowie wiedzą więcej niż rówieśnicy…

23 lutego 2023 r. rozstrzygnięto konkurs pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”, w którym udział wzięli uczniowie klas V i VI. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat historii Włoszczowy, jej walorów turystycznych i przyrodniczych, sławnych mieszkańców naszego miasta i okolic. Najlepsi znawcy naszej małej ojczyzny otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Włoszczowa, a wszyscy uczestnicy konkursu oceny celujące z geografii.
Wyniki zmagań konkursowych prezentują się następująco:
I miejsce – Alicja Słupińska (klasa 6a)
II miejsce – Natalia Gaj (klasa 6c)
III miejsce – Lena Frączek (klasa 6d), Roksana Tanasiewicz (klasa 5b)
wyróżnienia: Amelia Grzesińska (klasa 5b), Weronika Skoczek (klasa 5b), Oskar Wójcik (klasa 6a)

Warto dodać, iż konkurs odbył się w ramach innowacji „Cudze chwalicie…, czyli ziemia włoszczowska w oczach dziecka”, którą od października wdrażają w naszej szkole panie Ewa Hyska i Katarzyna Kuzincow.