27 maj

„Olimpijczycy są wśród nas”

W dniu 21 maja 2019r. odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Olimpijczycy są wśród nas”. Konkurs odbywał się tym razem w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoła podstawowa. Łącznie uczestniczyło w nim osiemdziesięcioro uczniów z 13 szkół powiatu włoszczowskiego i 2 szkół powiatu jędrzejowskiego. Przez godzinę zmagali się z zadaniami opracowanymi przez licealnych nauczycieli matematyki.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowi Jedynki.

kategoria gimnazjum:

III miejsce – Michał Hudobski – klasa 3b (opiekun p. J. Kaczor) oraz Zuzanna Oleksy – klasa 3a (opiekun p. Ewa Trybek)

wyróżnienie: Roksana Bujak z klasy 3c i Julia Kościołek z klasy 3d (opiekun p. Ewa Trybek)

kategoria szkoła podstawowa:

II miejsce – Jan Rogula – klasa 8c (opiekun p. E. Machnik) oraz Filip Ślusarczyk klasa 8d (opiekun p. J. Gąsior)

wyróżnienie: Kuba Kaczor – 8b (opiekun p. U. Kurzyńska)

Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie.

Gratulujemy młodym matematykom oraz ich opiekunom!