16 maj

Piękne spotkanie w klasie 5b

Dnia 15 maja 2024 roku klasa 5b, pod opieką wychowawcy – pani Małgorzaty Stryjewskiej- przygotowała występ słowno – muzyczny dedykowany swoim Mamom i Tatom z okazji zbliżających się Ich świąt. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, słuchali recytacji i śpiewu sowich pociech, robili pamiątkowe zdjęcia, nagrywali występ. Jego początkowym motywem było poszukiwanie przyjaciela dla chorego psa (symbolu książkowej Róży z ,, Małego Księcia ”). Uczniowie uczyli się, że bardzo ważnymi wartościami w życiu są: prawdziwa przyjaźń, niesienie pomocy drugiemu człowiekowi i odnoszenie się do niego z szacunkiem. Druga część widowiska została poświęcona Mamom i Tatom. Z ust dziecięcych płynęły podziękowania za nieprzespane noce i rozumienie się bez słów. Wychowankowie ufali, że mimo nieudolności języka sprawili rodzicom radość. Dawid Sikora wykonał na trąbce utwór,, Trzy kwiatki ”. Snuli też refleksje o przyszłości, obiecując przybycie do Mamy i Taty, już będąc dorosłymi i poszukującymi odpowiedzi na nurtujące ich trudne pytania. Piątoklasiści dziękowali za dotychczasową opiekę nad nimi, ponieważ już wiedzą, że w podziękowaniu kryje się coś niezwykłego. Dostajemy więcej niż bierzemy.