25 lut

„Poezja jest tym, co się dzieje, gdy nic innego nie może”

21 lutego  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Aby podkreślić wartość edukacji językowej oraz piękno naszego języka w szkole i przedszkolu w Łachowie zorganizowano Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom”. Uczestnicy recytowali wybrane  przez siebie utwory  polskich poetów: J. Tuwima, J. Brzechwy, CZ. Janczarskiego, W. Chotomskiej. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie, prezentując swoje talenty recytatorskie i aktorskie. Za włożony wysiłek przedszkolacy i uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami  oraz nagrodami. Książki przeznaczone na nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie  i dzielenie się pięknem poezji.