10 maj

Salut! Poznaj Włoszczowę!

Pod taką nazwą Fundacja ZPO nr 1 we Włoszczowie realizowała zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Włoszczowa, związane z wizytą gości z Calais.  Realizacja zadania obejmowała następujące działania:

1. Włoszczowa i jej smaki – spotkanie ze smakami kuchni polskiej, zajęcia połączone z poznawaniem Włoszczowy i degustacją potraw polskich oraz ognisko integracyjne.
  2. Warsztaty „Umiemy unikać zagrożeń” – praca w grupach.
  3. Czas pożegnań – podsumowanie wizyty Francuzów (prezentacja i wręczenie pamiątkowych zdjęć oraz słodki poczęstunek).

Wszystkie działania prowadzone były w okresie od 6 maja 2019 roku do 11 maja 2019 roku.

Włoszczowa i jej smaki – działanie to związane było ze smakami kuchni polskiej. Obejmowało spotkanie integracyjne, połączone z grillem i dyskoteką, a także wizytę w piekarni „Zbieroń” – poznanie  procesu wypieku chleba oraz zapoznanie z tradycją lepienia pierogów w pierogarni „Kresowa” państwa Ociepów.

Warsztaty plastyczno – aktorskie  Umiemy unikać zagrożeń przygotowały uczniów do pikniku bezpieczeństwa pod nazwą Mundurowi – Dzieciom.

Czas pożegnań to trzecie działanie, które miało na celu podsumowanie tygodnia polsko – francuskiego. Prezentacja multimedialna (przygotowana przez gimnazjalistów pod kierunkiem nauczyciela) przedstawiająca zdjęcia z naszej gminy oraz fotorelacja z pobytu Francuzów została przekazana opiekunom gości i wychowawczyni klasy 5e. Wszyscy uczniowie, zarówno francuscy, jak i polscy, otrzymali pamiątkowe zdjęcia wykonane przez pana Jerzego Kowalskiego – właściciela  Studio Foto  Video FOTOJK.

Dzięki funduszom pozyskanym ze środków Gminy Włoszczowa Fundacja ZPO nr 1 zakupiła m.in. produkty do przygotowania grilla, pieczywo, napoje, pierogi, słodki poczęstunek, a także materiały plastyczne i przede wszystkim pamiątki (m.in. zdjęcia, pendrive, smycze z identyfikatorami oraz koszulki).

Z całą pewnością wizyta we Włoszczowie pozostanie na długo w pamięci uczniów z Calais.

Dzięki działaniom Fundacji ZPO nr 1 cel główny zadania, czyli promocja gminy Włoszczowa, został osiągnięty.