25 paź

„Strofy o Ojczyźnie”

Dnia 24 października 2017 r. w Domu Kultury we Włoszczowie miały miejsce eliminacje hufcowe Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Konkurs w naszym mieście odbywa się nieprzerwanie od 2001 r. i od początku organizowany jest przez naszą szkołę oraz przedstawicieli Komendy Hufca ZHP. Koordynatorkami eliminacji były po raz kolejny nauczycielki: Katarzyna Kuzincow, Ewelina Martoś – Wyrwał, Edyta Oleksy i Agnieszka Szczepara – Dynus. W dniu konkursu dodatkowym wsparciem służyły też harcerki z 10. Harcerskiej Drużyny Szkolnej, prowadzonej przez Agnieszkę Brzdąk.
Na tegorocznych eliminacjach Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie reprezentowało 9 uczniów.

W gronie laureatów znaleźli się:

klasy I-III:
Lena Kancerek (klasa 3a) – II miejsce
Dawid Waligórski (klasa 3a) – wyróżnienie

klasy IV- VII:
Mikołaj Ślęzak (klasa 5c)- I miejsce
Roksana Rydzyk (klasa 5c) – II miejsce
Anna Gawron (klasa 7b) – III miejsce

gimnazja:
Aleksandra Janus (klasa 2b)- wyróżnienie

Najmłodszą uczestniczką eliminacji była uczennica naszej szkoły – Amelia Kossakowska z klasy Id.
Warto dodać, że Mikołaj Ślęzak będzie reprezentował Hufiec Szczekocińsko -Włoszczowski na eliminacjach chorągwianych, które odbędą się 3 listopada 2017 r. w Kielcach.