08 lis

Święto Niepodległości w naszej szkole

Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności.

8 listopada 2019 roku, w szczególny sposób uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie klas 1-3 wysłuchali historii „Mazurka Dąbrowskiego”, zaś klas starszych obejrzeli montaż słowno – muzyczny ukazujący okres zaborów i umęczoną Polskę oraz symboliczne zrzucenie kajdan i  szczęśliwe odzyskanie wolności.

Nagrodzono również zwycięzców I Dyktanda Niepodległościowego o Pióro Dyrektora Szkoły. Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali:

• Lena Uramowska /klasy 3-4/
  • Oliwia Michałek /klasy 5-6/
  • Kamil Smolarczyk/klasy 7-8/

Rozstrzygnięto także Wielki test wiedzy o Polsce dla klas 3 „Kocham Cię Polsko”, którego  laureatami zostali:

I m. – Filip Machnik

II m. – Aleksander Ziental

III m. Natalia Ginalska.

Nasza szkoła włącza się również do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godz. 11:11 uczniowie wspólnie z nauczycielami  odśpiewali  4 zwrotki hymnu narodowego.

Dzień ten w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!