13 maj

Święto Patrona Szkoły

13 maja 2024 r. odbyły się w naszej placówce obchody Dnia Patrona Szkoły.
Już od pierwszych godzin lekcyjnych uczennice klasy Vd odwiedzały najmłodszych uczniów w świetlicach szkolnych oraz w salach lekcyjnych, by przybliżyć im sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Dzieci otrzymały też kolorowanki z wizerunkiem patrona.
Uczniowie klas IV-VI przystąpili do rywalizacji międzyklasowej.
Zadaniem klas IV było przygotowanie gazetki okolicznościowej dotyczącej życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Efektem pracy zespołowej są piękne i ciekawe zarazem plakaty. Wyniki rywalizacji są następujące: I miejsce – klasa IVc, II miejsce – klasa IVb, III miejsce – klasa IVa.
Wyzwaniem dla klas V z kolei było napisaniew ramach godzin z wychowawcą wiersza o patronie. Z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie klasy Vd i Va. Warto jednak dodać, że wszyscy piątoklasiści wykazali się talentem poetyckim.
Najwięcej wyzwań czekało na szóstoklasistów, którzy – zgodnie z kilkuletnią tradycją – przystąpili do szkolnej gry o patronie. Stała się ona okazją nie tylko do wykazania się znajomością sylwetki Piłsudskiego, ale też umiejętności współpracy w grupie i kreatywności. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się klasa VIc.
Wszystkie działania podjęte w ramach tego corocznego święta miały na celu przybliżyć sylwetkę Józefa Piłsudskiego, ale też udowodnić, że jest to patron, który zobowiązuje…
W przygotowanie obchodów Dnia Patrona Szkoły włączyli się nauczyciele: Katarzyna Kuzincow, Anna Drążyk, Agnieszka Brzdąk, Beata Jach, Zbigniew Cholerzyński i Jacek Kościński.