10 lis

Szkolne obchody Święta Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy oraz wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W ramach wydarzeń patriotycznych związanych z dniem 11 listopada nauczyciele i wychowankowie naszej szkoły zorganizowali uroczyste obchody święta.
10 listopada 2023 r. w odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy. Akademia została przygotowana przez p. Małgorzatę Stryjewską i p. Zbigniewa Cholerzyńskiego. O scenerię zadbała p. Justyna Pyka.
Aby uczcić tą ważną dla Polaków datę Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek przygotował gazetkę szkolną o tematyce niepodległościowej. Przedstawiciele SU zapalili również znicze pod tablicą Patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego oraz pod Pomnikiem Niepodległości.
Jak corocznie, uczniowie z nauczycielem historii p. Zbigniewem Cholerzyńskim przygotowali wystawę „105 lat Niepodległości”.
To ważne święto przypomniało Nam, że w tym zabieganym życiu, warto stanąć na chwilę, wspomnieć Naszych rodaków, bo dzięki Nim jesteśmy WOLNI. Oni poświęcili dla Nas życie.

Wydarzenie zostało uwiecznione sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.