15 gru

Wygraj z nudą 5! – podsumowanie

Od 15 września do 15 grudnia bieżącego roku w naszej szkole Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 realizowała zadanie pod hasłem Wygraj z nudą 5! współfinansowane ze środków Gminy Włoszczowa. W ramach tego projektu zorganizowano w dwóch świetlicach szkolnych po 10 zajęć koła plastyczno-technicznego pod nazwą „Pozytywnie – kreatywnie” oraz po 10 zajęć aktywnie i zdrowo: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W sumie w tych warsztatach pozalekcyjnych regularnie uczestniczyło 60 uczniów naszej szkoły.
Pozytywnie – kreatywnie
W ramach kółka plastyczno-technicznego uczestnicy kształtowali umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi: malowali, wycinali, kleili, lepili z plasteliny i gliny. Na tych zajęciach powstawały wielobarwne prace, które zdobiły dwie świetlice szkolne. Były to między innymi jesienne liście, pejzaże, kolczaste jeże czy smukłe tancerki w spódnicach z kolorowych, jesiennych liści. Ogromną radość sprawiło dzieciom przygotowanie się do przyjścia świętego Mikołaja (czerwone skarpety na prezenty dla grzecznych dzieci) oraz wykonywanie ozdób świątecznych (cekinowe bombki i choinki oraz wieńce z kolorowych wstążek). Każde dziecko mogło zabrać do domu wszystkie wykonane przez siebie prace.
W zdrowym ciele zdrowy duch
W ramach tego działania przeprowadzono 20 zajęć (po 10 zajęć raz w tygodniu w świetlicach szkolnych w budynku A i budynku B). Podczas tych spotkań uczniowie między innymi przygotowywali się do dnia promującego aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Poznawali zasady zdrowego komponowania posiłków. Uczyli się włączania aktywności fizycznej, w tym tańca, do codziennych zajęć. Chętnie korzystali ze sprzętu sportowego zakupionego na potrzeby prowadzenia tego koła: piłek, skakanek, hula-hop. Kiedy pozwalała na to ładna pogoda, aktywnie spędzali wolny czas na boisku szkolnym. Natomiast, kiedy aura nie sprzyjała – korzystali z gier edukacyjnych i sportowych, zakupionych specjalnie na ten cel „piłkarzyków”, grali również w bilard, tenis stołowy, cymbergaja, warcaby i szachy. Podsumowaniem warsztatów była organizacja szkolnego dnia pod nazwą „Trzymaj formę!”, w którym brała udział cała społeczność naszej szkoły.
Na pamiątkę uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i kolorowe długopisy.
Oni z całą pewnością wygrali z nudą!

TRZYMAJ FORMĘ!

WYGRAJ Z NUDĄ!