11 maj

Tydzień z Patronem Szkoły

W związku z przypadającą w bieżącym tygodniu rocznicą śmierci patrona szkoły Józefa Piłsudskiego , w naszej palcówce zainicjowano szereg działań promujących sylwetkę tego wielkiego Polaka.
Jednym z nich był konkurs na gazetkę pod hasłem „Józef Piłsudski – patron, który zobowiązuje…”, przeznaczony dla klas czwartych i piątych. Celem konkursu było nie tylko przybliżenie sylwetki Józefa Piłsudskiego, ale także kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie kreatywności uczniów oraz umiejętności selekcjonowania materiału. Dzieci doskonaliły także efektywność pracy w grupie, bo właśnie w zespołach przygotowywano gazetki okolicznościowe.
W trakcie wykonywania zadania uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, co przyniosło rewelacyjne efekty w postaci kilkunastu gazetek. Dlatego też komisja konkursowa postanowiła nagrodzić drobnymi upominkami autorów wszystkich przygotowanych prac.
Zmagania konkursowe koordynowały panie: Anna Drążyk, Patrycja Hylaszek, Katarzyna Kuzincow, Justyna Pyka, Monika Sinkiewicz i Olga Ślęzak.

Gratulujemy drużynom, reprezentującym wszystkie klasy IV i V. Dziękujemy Wam za zaangażowanie.