07 cze

VI Piknik Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom”

30maja 2018r. nasza szkoła już po raz szósty zorganizowała Piknik Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom”. Piknik odbył się na zakończenie XI OT BRD dla uczniów szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Burmistrz Gminy Grzegorz Dziubek. Na piknik przybyli:
Służby mundurowe:
– policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie
– funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach
– strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie
– strażacy z OSP we Włoszczowie
– żołnierze Wojskowej Komisji Uzupełnień w Kielcach
– funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Kielcach
– pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach
– funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei we Włoszczowie
– funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Kielcach
– pracownicy Nadleśnictwa Włoszczowa
oraz liczni goście:
– pracownicy KRUS –u we Włoszczowie
– motocykliści
– uczniowie z ZSP nr 2 im. S. Czarnieckiego we Włoszczowie wraz z opiekunami
– młodzieżowa orkiestra dęta z Wloszczowy
– Mikołaj Woźniak wraz z tatą (trial)
– ratownicy medyczni z Kielc
– pilęgniara Anna Piątek
– studio tańca „Zibi”
Podczas pikniku odbyły się pokazy samochodów ratowniczych, pokaz tresury psów policyjnych, pogadanki, konkursy, quizy, wystawy, pokazy strażackie, pokazy zumby oraz występy wokalne i taneczne uczniów z „Jedynki” Dzieci i młodzież mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz dokonć pomiaru poziomu cukru i ciśnienia.
Całość spotkania uatrakcyjniały występy zespołu tanecznego Studia Tańca ZIBI p. Zbigniewa Woldańskiego oraz występy MOD z Włoszczowy i naszych mistrzów BRD. Atrakcją był także pokaz trialu, czyli jazdy na rowerze po przeszkodach w wykonaniu siedmioletniego Mikołaja Woźniaka.
Podczas pikniku bez wątpienia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. cieszy fakt, iż po raz kolejny odwiedziły nas przedszkolaki. aJak zgodnie podkreślano, o bezpieczeństwie trzeba mówić, i dlatego tego typu impreza na stałe gości w kalendarzu wydarzeń naszej placówki.
Koordynatorkami VI Pikniku Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom” były p. Agnieszka Szczepara – Dynus oraz p. Edyta Oleksy.