24 lis

Warsztaty z Laboratoriów Przyszłości

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. W ramach przeprowadzonych warsztatów uczniowie klasy 4d i 6d uczestniczyli w zajęciach pokazowych.
Na jednych z zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w świat druku 3d. Zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia wybrany uczeń z każdej grupy wprowadził modyfikację napisu w przygotowanym projekcie breloczka. Następnie projekty przesłane zostały do drukarki i uczniowie obserwowali ich wydruk.
Na drugich uczniowie dowiedzieli się czym jest „Sztuczna Inteligencja”. Na podstawie programu rozpoznającego kilka gestów zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Każdy z uczniów miał okazję przetestować program oraz zagrać w grę Wąż sterując nim tylko za pomocą gestów.