27 sty

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych.
Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki w nowym półroczu.

Nauczycielom i Pracownikom obsługi dziękujemy za dobrze spełnione obowiązki i również życzymy miłego odpoczynku.

Wszystkim życzymy bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii.

Dyrekcja ZPO nr 1 we Włoszczowie

27 sty

Karnawał z babcią i dziadkiem w filii w Łachowie

26 stycznia to dzień bardzo wyjątkowy w przedszkolu i w szkole w Łachowie. W tym dniu odbył się bal karnawałowy połączony z Dniem Babci i Dziadka. Na początku uczniowie i przedszkolacy wystąpili z krótką inscenizacją: były wiersze, piosenki, scenki humorystyczne. Następnie rozkręciła się wspólna zabawa przy muzyce. Jak to bywa na balu nie zabrakło pięknych karnawałowych przebrań no i oczywiście słodkiego poczęstunku. Po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że muzyka łączy pokolenia. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno długo będą wspominać dzisiejszy bal. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc, w przygotowaniu balu.

26 sty

Jak karnawał to karnawał…, czyli zabawa karnawałowa w naszej szkole!

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie klas 1-3 niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej.

Bale odbyły się w naszej szkole od wtorku do czwartku.

Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów.

Do zobaczenia za rok!

26 sty

Klasa 1b świętowała Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w kalendarzu. Kojarzone są szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu, dlatego też uczniowie klasy 1b postanowili uczcić je występami. Pierwszaki pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Lipniak zaprezentowali swoim Babciom i Dziadkom piękny program artystyczny.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich brawami. Składając życzenia, dzieci wręczały własnoręcznie wykonane kwiaty i laurki.

24 sty

Wolontariuszki Świętego Mikołaja

Samorząd Uczniowski, zainspirowany przez opiekuna Patrycję Hylaszek, w październiku podjął decyzję o przystąpieniu do wolontariatu Fundacji Świętego Mikołaja.
Fundacja Świętego Mikołaja jest organizacją pożytku publicznego i od 20 lat pomaga dzieciom w potrzebie.
Zadaniem wolontariuszy było napisanie świątecznych listów z podziękowaniami i świątecznymi życzeniami dla Darczyńców Fundacji. W akcji wzięli udział uczniowie klas 8.
Dnia 24 stycznia 2023r. dyrektor Iwona Gieroń wręczyła certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie 14 dziewczętom: Amelii Maciejczyk, Angelice Stolarczyk, Michalinie Rutkowskiej, Wiktorii Woldańskiej, Zuzannie Strużykowskiej, Annie Ślęzak, Hannie Brej, Amelii Bulskiej, Natalii Prus, Natalii Bartosz, Julii Jaskólskiej, Alicji Prokopczyk, Karolinie Gawron i Zuzannie Kuśmierczyk.

Dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność!

16 sty

Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantami

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? – to niektóre z pytań, na które odpowiadali włoszczowscy policjanci podczas spotkania z dziećmi przed zimowym wypoczynkiem.
W ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by uczniowie podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

22 gru

Hej, kolęda, kolęda – rozśpiewała nam święta!

Tradycyjnie już od wielu lat w przedświątecznym tygodniu, w naszej szkole zabrzmiały piękne kolędy, które wprowadziły nas wszystkich w niezwykły świąteczny czas Bożego Narodzenia…

Podczas wspólnego kolędowania uczniowie klas 1-3 w budynku B wcielili się w role Maryi, Józefa, Aniołków i Pastuszków. Pod kierunkiem wychowawców klas z dziecięcą wrażliwością wykonali kolędy i pastorałki dla Dzieciątka Jezus.

Z kolei szkolne kolędowanie uczniów klas starszych przygotowały katechetki: Lucyna Rydzek i Halina Suliga.

22 gru

Wigilia w klasie 3a

Spotkanie wigilijne, które odbyło się 20 grudnia 2022 r., było kolejnym ważnym wydarzeniem w klasie 3a . Tradycji stało się zadość, był opłatek, życzenia, nie zabrakło wigilijnych, pysznych potraw. Wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania śpiewali kolędy i pastorałki. Ta wyjątkowa uroczystość pozwoliła trzecioklasistom przybliżyć się do świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć świąteczną atmosferę.

Skip to content