12 cze

Wizyta weterynarz w przedszkolu

9 czerwca 2017r. oddział przedszkolny odwiedziła weterynarz z Przychodni Weterynaryjnej we Włoszczowie – p. Paulina Heese.
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.
Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą kota, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość posłuchania za pomoc słuchawek lekarskich, jak bije serce zwierzątka.
Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć sporo przedmiotów i narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługuje się pani Paulina.
Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie od książeczki o zwierzętach. W ramach podziękowania za wizytę wręczyły pani doktor piękną laurkę.