29 sty

Zagraliśmy z WOŚP!

Zgodnie z tradycją co roku w styczniu nasza szkoła aktywnie włącza się w działania lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszczowie. Tak było i tym razem.
Mieliśmy silną reprezentację wolontariuszy, którzy kwestowali pod opieką rodziców. W tym gronie znaleźli się: Aleksander Ziental, Amelia Jurek, Natalia Gaj, Lena Słupińska, Natalia Kowalska, Nadia Gieroń, Szymon Szczepanik, Igor Jędrych, Bartosz Pasoń, Kamil Pilarski, Ksawery Zawada, Anna Bąk, Wiktoria Bomba, Szymon Rusek, Katarzyna Wawrzykowska, Lena Frączek, Nikola Pośpiech, Lena Słabisz, Milena Kabała oraz Alicja Słupińska. Nasi reprezentanci zebrali łącznie 19328 złotych. Największą kwotę w swojej puszce zgromadził Ksawery Zawada(2507 złotych).
W ramach 32.finału w Domu Kultury we Włoszczowie odbyła się loteria fantowa, której obsługą zajęła się szkolna drużyna „Kaktus” oraz inni wolontariusze: Natalia Musiał, Natalia Ginalska, Nina Pakosz, Maja Rajek, Konrad Rajek, Michał Łączek, Oliwia Jamróz, Sandra Jamróz, Emilia Domagalska, Sofia Dovhaliuk oraz absolwentki naszej placówki – Lena Gołda i Aleksandra Szczecińska. Dzięki loterii pozyskano 4231 złotych. Harcerze wcześniej uczestniczyli w przygotowaniu puszek dla wolontariuszy.
Swoją cegiełkę do zgromadzonej przez włoszczowski sztab kwoty dołożyły też Ewa Kuzincow, Lena Frączek i Sandra Banaśkiewicz oraz absolwentka Julia Nowak, które przygotowały stoisko z biżuterią własnej produkcji. Dzięki swej pracy dziewczyny „dorzuciły” na WOŚP 2917 złotych. W dniu finału wsparła je też kolejna kreatywna wolontariuszka – Julia Sędek. Przy licytacji z kolei nieoceniona okazała się pomoc przedstawicielki Rady Rodziców – Karoliny Piech, której dzielnie pomagała córka Nadia– najmłodsza wolontariuszka z naszej szkoły.
Uczniów „Jedynki” nie zabrakło także na scenie. Zasilili oni szeregi zespołów reprezentujących Dom Kultury we Włoszczowie.
Warto też odnotować, że po raz kolejny w sztabie WOŚP pracowały nauczycielki – Katarzyna Kuzincow i Agnieszka Brzdąk. Z kolei szkolnym koordynatorem działań wolontariuszy była Patrycja Hylaszek – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Ogromne słowa uznania należą się wszystkim zaangażowanym w to wspólne przedsięwzięcie rodzicom uczniów naszej szkoły, którzy sprawowali opiekę nad wolontariuszami.