22 lis

Życzliwa Jedynka!

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach Jego celem jest uwrażliwianie ludzi, zachęcanie do bycia wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym codziennie, a nie tylko od święta.
Przesłanie akcji jest proste:
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!
Każdy dzień nich będzie pełen uśmiechu i wzajemnej sympatii!
Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu!
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Postępujmy zgodnie z zasadą: Życzliwość to styl życia a nie jednorazowe działanie!
W obchody Dnia Życzliwości włączył się Samorząd Uczniowski i zrobił w poniedziałkowy pochmurny poranek wielu osobom miłą niespodziankę, wywołując uśmiech na twarzach i poprawiając humor. Przygotował on symbol życzliwości, czyli „uśmiechnięte buźki”, które na długiej przerwie przypinali każdemu życzliwemu uczniowi zachęcając do uśmiechu i otwartości wobec siebie. Nauczyciele mogli wylosować także cytaty o dobroci i życzliwości.
Uczniowie przygotowali również z tej okazji gazetkę tematyczną. Ambasadorzy życzliwości udali się także do osób życzliwych i przyjaznych dla naszej szkoły, na czele z Burmistrzem Gminy – p. Grzegorzem Dziubkiem.
Koordynatorkami programu były opiekunki SU – p. Patrycja Hylaszek oraz p. Monika Sinkiewicz przy współudziale pedagogów specjalnych: p. Agnieszki Szczepary-Dynus oraz p. Moniki Jamróz.