09 mar

Żywa lekcja historii…

8 marca 2017r. uczniowie klas 4-6 oraz 1-2 gimnazjum wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Lekcję pod tytułem: „Rzymskiej imperium i tradycje antyku” przygotowała i przedstawiła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”z Lublina.

Dla uczniów była to żywa lekcja historii. Mogli zobaczyć jak wyglądało uzbrojenie legionisty w I w. n.e.  Aktorzy z grupy „Rekonstrukto” opowiedzieli o epoce rzymskiej, jej podbojach i upadku imperium. Podkreślili, jak wielkie znaczenie miała cywilizacja rzymska dla kształtowania się obecnego świata. W humorystyczny sposób zaprezentowali pokazy tortur i walk. Chętni uczniowie mogli sami wziąć udział w takim turnieju. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Największą atrakcją stanowiło osobiste obejrzenie rekwizytów.

Inicjatorami lekcji byli historycy: p. J. Kościński i p. Z. Cholerzyński.